کرونا و بارداری

کرونا و بارداری

کرونا و بارداری : در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا کووید 19 در سراسر جهان ، سوالات بسیاری برای بانوان باردار پیش می آید ، در ذیل به پرتکرارترین سوالات پاسخ داده شده است :

کرونا و بارداری

آیا بانوان باردار بیش از سایر افراد ، مستعد ابتلا به ویروس کووید 19 می باشند ؟

در صورت حضور در جامعه احتمال سرایت ویروس کرونا به بانوان باردار نسبت به سایر افراد ، بسیار بیشتر می باشد ؛ از این رو آنان نیازمند مراقبت بیشتری هستند.

آیا احتمال مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا ، در بانوان باردار نسبت به سایر افراد بیشتر است ؟

خوشبختانه طبق آمارهای به دست آمده ، 80 درصد از افراد مبتلا به ویروس کرونا بهبودی یافته اند ، اما با توجه به مقاومت بدنی پایین در بانوان باردار ، امکان بهبودی در آن ها نسبت به سایر افراد کمتر می باشد.

آیا بانوان باردار مبتلا به ویروس کرونا ، می توانند ویروس را به جنین خود منتقل کنند ؟

طبق اطلاعات به دست آمده ویروس کووید 19 ، به وسیله تماس نزدیک با شخص آلوده ، از طریق ذرات تنفسی و تماس با سطوح آلوده انتقال می یابد ؛ حال با توجه به راه های انتقال ، این سوال پیش می آید که آیا بانوان باردار مبتلا به ویروس کرونا می توانند آن را در حین یا بعد از زایمان به جنین یا نوزاد خود منتقل کنند ؟

در پاسخ به این پرسش ، باید ذکر شود که این مورد به طور جامع مورد بررسی قرار نگرفته است ؛ اما گزارش های به دست آمده تا به امروز حاکی از آن است که تست کرونا نوزادان متولد از بانوان باردار مبتلا به ویروس کووید 19 ، مثبت بوده است و خبر خوب در این باره می باشد که تمامی نوزادان ظرف یک هفته بهبودی یافته اند ، از جمله نوزادان زودرس.

پاسخ

11 − شش =

Call Now Buttonتماس با دکتر رفیق