پرینورافی

پرینورافی

پرینورافی ، جهت بازسازی دهانه واژن و ناحیه پرینه ( ناحیه پرینه ، بین واژن و مقعد است که عضلات کف لگن را دربردارد و موجب افزایش لذت جنسی نیز می شود. ) انجام می شود ، اما تمرکز اصلی آن بر روی تنگ کردن واژن می باشد.

پارگی پرینه ، در بانوانی که زایمان طبیعی انجام داده اند یک مسئله طبیعی می باشد و معمولا بیشتر آنان دچار پارگی پرینه خواهند شد ؛ لازم به ذکر است پارگی پرینه در بسیاری از بانوان به خودی خود ترمیم شده و تنها زمانی که شدید باشد نیاز عمل پرينورافي می باشد.

پارگی و شل شدگی پرینه ، علاوه بر زایمان های متعدد در اثر عوامل مختلفی هم چون افزایش سن ، رابط جنسی مکرر و غیره نیز رخ می دهد.

پرینورافی

عمل پرینورافی چیست ؟

منظور از عمل پرینورافی ، انجام جراحی ترمیمی و زیبایی واژن و ناحیه تناسلی می باشد که جهت جوانسازی ناحیه تناسلی انجام شده و ناحیه پرینه را نیز بهبود می بخشد ؛ در واقع انجام جراحی پرينورافي ، سبب بازسازی و سفت شدن عضلات شده و از این رو سبب رفع گشادی واژن می شود و بدین ترتیب زوجین احساس بهتری از روابط جنسی دریافت خواهند کرد.

در حالت کلی عمل پرينورافي ، سبب کاهش سایز و جوانسازی واژن می شود.

عمل جراحی پرینورافی

عمل پرینورافی ، تحت بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام پذیر خواهد بود ؛ متخصص زنان ، پس از بیهوشی بانوان دیواره های پشتی واژن آن ها را به سمت هم کشیده و سبب نزدیکی آن ها به یکدیگر می شود و بدین ترتیب سایز واژن کاهش پیدا می کند لازم به ذکر است عمل پرينورافي ، تنها تا عمق 2 تا 3 سانتی متری واژن نفوذ کرده و تا عمق واژن پیش نمی رود.

مدت زمانی که جراحی پرينورافي ، به طول می انجامد یک ساعت بیشتر نخواهد بود.

درد ناشی از جراحی پرینورافی

عمل پرینورافی ، دردناک نبوده و بانوان پس از اتمام آن اندکی درد را احساس خواهند کرد که با استفاده از مسکن قابل کنترل خواهد بود.

نکات پس از پرينورافي

برخی از مراقبتهای بعد از عمل تنگی واژن عبارت اند از :

  • بانوان پس از انجام این جراحی ، جهت بهبودی کامل باید به مدت 5 الی 7 روز استراحت کنند.
  • بانوانی که جراحی پرينورافي انجام داده اند ، باید به مدت 6 الی 8 هفته از انجام رابطه جنسی خودداری کنند.
  • بیماران باید داروهایی که متخصص زنان ، تجویز کرده است را به موقع مصرف کنند.
  • ناحیه جراحی باید تمیز و خشک نگه داری شود.
  • بانوان جهت جلوگیری از باز شدن بخیه پرينورافي ، باید از انجام برخی از فعالیت های شدید پرهیز کنند.

هزینه عمل پرینورافی

هزینه عمل جراحی پرینورافی ، پس از معاینه بیماران توسط متخصص زنان مشخص خواهد شد.

پاسخ

4 × دو =

Call Now Buttonتماس با دکتر رفیق