هیسترکتومی لاپاراسکوپیک

عمل هیسترکتومی لاپاراسکوپیکهیسترکتومی لاپاراسکوپیک

هیسترکتومی لاپاراسکوپیک : منظور از هیسترکتومی ، عمل برداشتن رحم می باشد که از بارداری در آینده جلوگیری می کند ؛ عمل هیسترکتومی ، را می توان به دو دسته تقسیم کرد :

  1. هیسترکتومی کامل ، که در حین انجام آن کل رحم برداشته می شود.
  2. هیسترکتومی مافوق گردنی ، که در آن تنها بخش بالایی رحم برداشته شده و گردنه رحم باقی می ماند.

عمل هيسترکتومي لاپاراسکوپيک

روش های متفاوتی جهت انجام عمل هیسترکتومی ، وجود دارد که از شایع ترین آن ها باید به هيسترکتومي لاپاراسکوپيک ، اشاره کنیم ؛ در ذیل در رابطه با آن به طور مفصل توضیح داده ایم :

عمل هيسترکتومي لاپاراسکوپيک ، از طریق واژن و شکم تحت بیهوشی عمومی انجام گرفته و در حین انجام آن کل رحم با حداقل تهاجم برداشته می شود.

در ابتدا به منظور ایجاد فضای کاری ، شکم با استفاده از گاز دی اکسید کربن پر می شود ؛ سپس چهار الی پنج برش به اندازه 0.5 تا 1 سانتی متر در ناحیه پایینی شکم ، جهت وارد کردن لاپاراسکوپ و سایر ابزار جراحی ایجاد می شود.

خارج کردن رحم با اندازه معمولی از طریق واژن انجام شده و در صورتی که رحم بزرگ باشد با استفاده از لاپاراسکوپ به قطعات کوچکتر تبدیل شده و سپس از طریق برش ها خارج می گردد.

مزایای هيسترکتومي لاپاراسکوپيک

  • عدم وجود احتمال ابتلا به عفونت
  • احساس درد کمتر
  • دوره نقاهت کوتاه
  • عدم نیاز به بستری طولانی مدت در بیمارستان

عوراض هیسترکتومی لاپاراسکوپیک

  • نیاز به مدت زمان طولانی جهت انجام جراحی
  • وجود احتمال آسیب دیدگی سایر اندام ها

هزینه عمل هیسترکتومی لاپاراسکوپیک

در صورت تمایل به آگاهی از هزینه هیسترکتومی لاپاراسکوپیک ، باید به جراح و متخصص زنان مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرید.

خلاصه :

روش هیسترکتومی لاپاراسکوپیک ، کم تهاجمی ترین روش عمل هیسترکتومی می باشد که از طریق لاپاراسکوپ ، انجام می شود ؛ ابزار جراحی در این روش یا از طریق واژن یا از طریق ایجاد برش های کوچک بر روی شکم وارد می شوند.

خارح شدن رحم ، نیز از از طریق واژن یا برش های ایجاد شده صورت می گیرد.

پاسخ

12 + یازده =

Call Now Buttonتماس با دکتر رفیق