لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی ، یکی از جراحی های زیبایی و جوانسازی واژن می باشد که در سر تا سر جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته است ؛ عمل لابياپلاستي ، علاوه بر بهبود ظاهر واژن جنبه درمانی نیز دارد ؛ این جراحی بر روی لابیاهای واژن به منظور اصلاح اندازه آن ها انجام می شود.

بروز چین و چروک در واژن به مرور زمان و با افزایش سن امری عادی و طبیعی می باشد اما در برخی از مواقع شاهد خواهیم بود که لبه های اطراف واژن برخی از بانوان به طور مادرزادی بزرگ یا غیرقرینه می باشد در برخی از مواقع نیز بانوان بعد از زایمان با این مشکل رو به رو می شوند.

لابیاپلاستی

دلایل انجام لابیاپلاستی

در بسیاری از مواقع لبه های بزرگ واژن علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی واژن ،  بانوان را با مشکلاتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است نیز مواجه می کند ؛ انجام جراحی لابياپلاستي ، علاوه بر اصلاح ظاهر واژن و افزایش اعتماد به نفس بانوان می تواند به رفع این مشکلات نیز بپردازد.

  • احساس درد حین رابطه جنسی
  • احساس درد در حین انجام فعالیت هایی هم چون دوچرخه سواری
  • احساس سوزش ساییدگی در حین انجام ورزش
  • درد در هنگام پوشیدن شلوار تنگ
  • و غیره.

عمل لابیاپلاستی

ظاهر بیرونی واژن ، تشکیل شده از سه بخش کلی لابیا مینور ( لبه های درونی ) لابیا ماژور ( لبه های بیرونی ) و کلیتوروس می باشد.

  1. لابیاپلاستی مینور : لابياپلاستي مینور ، بر روی لابیا مینور یا لابیا های کوچک واژن انجام می شود.
  2. لابیاپلاستی ماژور : در حین عمل لابياپلاستي ماژور ، بر روی لابیای بزرگ یا بیرونی اصلاحات مورد نیاز انجام می شود.

همانطور که گفته شده است در حین جراحی لابیاپلاستی ، اندازه لابیا ها اصلاح می شود لازم به ذکر است از لحاظ علمی اندازه مشخصی برای لابیا ها وجود ندارد بنابراین پزشک در حین عمل لابياپلاستي اندازه لابیا ها را به قدری کاهش می دهد که لبه بیرونی واژن از لبه داخلی آن بیرون نزند.

روش های جراحی لابیاپلاستی

برای انجام جراحی لابياپلاستي ، روش های متفاوتی وجود دارد اما در حال حاضر این دو روش نسبت به دیگر روش ها ارجعیت دارند این روش ها عبارت اند از :

  • روش trim
  • روش wedge

در روش trim ، لبه های داخلی واژن بریده شده و سپس دو لبه به یکدیگر دوخته می شوند در صورتی که در روش wedge ، برشی V مانند بر روی مرکز لبه اضافی ایجاد شده و سپس اصلاحات مورد نیز انجام می شود.

روش wedge نسبت به روش trim بهتر می باشد چرا که در این روش مرز طبیعی لبه های واژن حفظ می شود.

پاسخ

پانزده − پانزده =

Call Now Buttonتماس با دکتر رفیق