غربالگری سرطان های زنان

غربالگری سرطان های زنان

هدف از انجام غربالگری سرطان های زنان ، تشخیص و شناسایی سرطان پیش از ظهور علائم و نشانه های بیماری در افراد است.غربالگری سرطان های زنان

اگر بخواهیم به طور دقیق اشاره کنیم ، باید ذکر شود که منظور از غربالگری سرطان ، مجموعه ای از تست و آزمایشات پزشکی است که در صورت پاسخ منفی ، خیال افراد آرام می گردد ؛ لازم به ذکر است پاسخ مثبت ، نشانه ابتلا به سرطان نیست ، بلکه باید سایر آزمایشات تکمیلی نیز انجام گردد ؛ در صورتی که پاسخ آن ها نیز مثبت باشد ، ابتلا به سرطان تایید می گردد ، اما جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد ؛ چرا که تشخیص زود هنگام ، پروسه درمان را کوتاه تر کرده و نتایج مطلوب تری را نیز دریافت خواهند کرد.

بنابراین زمانی که جراح و متخصص زنان ، انجام غربالگری را تجویز می کند تنها هدف او پیشگیری می باشد.

با توجه به مطالب فوق ، می توان ذکر کرد هدف اصلی انجام غربالگری سرطان ، تشخیص و شناسایی این بیماری در مراحل اولیه ، زمانی که هیچ گونه علائم و نشانه ای ندارد ، می باشد.

میزان اهمیت غربالگری ، به قدری است که سازمان بهداشت جهانی ، آن را مهم ترین سلاح مبارزه با سرطان معرفی کرده است.

تست غربالگری سرطان ، دو هدف دارد که آن ها عبارت اند از :

  1. کاهش مرگ بر اثر ابتلا به سرطان
  2. کاهش تعداد افرادی که سرطان در آن ها به مرحله پیشرونده می رسد.

ماموگرافی

ماموگرافی ، با استفاده از اشعه X  تومورهای سرطانی موجود در بافت سینه را شناسایی می کند ؛ ماموگرافی جزء تست های غربالگری کارآمد به شمار می آید ، که انجام آن از سن 40 الی 70 هر سه سال یک بار توصیه می شود.

تست پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر ، نمونه برداری از سلول های دهانه رحم است که تا سن 70 سالگی به طور سالیانه باید در بانوان متاهل انجام گیرد و پس از این سن در صورت پاسخ منفی دیگر نیاز به انجام آن نمی باشد.

هزینه غربالگری سرطان

جهت اطلاع از هزینه تست غربالگری سرطان ، به جراح و متخصص زنان مراجعه نمایید.

پاسخ

3 × یک =

Call Now Buttonتماس با دکتر رفیق