جراحی کف لگن

جراحی کف لگن

جراحی کف لگن : در بسیاری از مواقع که اختلالات کف لگن در بیماران با انجام روش های درمانی دیگر برطرف نشود ، انجام جراحی بهترین روش درمانی می باشد ، به همین علت جراح و متخصص زنان به بیماران انجام جراحی کف لگن را پیشنهاد می دهد ؛ عمل های جراحی متفاوتی برای درمان اختلالات کف لگن وجود دارد که بسیاری از آن ها سبک و سرپایی می باشد ؛ انتخاب کدام یک از روش های جراحی با توجه به مشکل بیماران انجام می گیرد.

جراحی کف لگن

کف لگن چیست ؟

کف لگن ، شامل گروهی از عضلات ، رباط ها ، بافت ها و اعصابی می باشد که آن ها دربردارنده نواحی داخلی شکم هم چون مثانه ، رحم ، مهبل و راست روده هستند ؛ بنابراین در صورتی که کف لگن ضعیف شود تمامی این نواحی توانایی عملکرد صحیح خود را از دست می دهند.

اختلالات لگن

منظور از بروز اختلالات کف لگن در افراد ، از دست توانایی منقبض و ریلکس کردن عضلات کف لگن می باشد.

بروز اختلال در کف لگن ، می تواند به دلایل متفاوتی هم چون وارد شدن ضربه ، زایمان ، چاقی ، انجام جراحی های متعدد و غیره باشد ؛ بروز اختلالات لگنی سبب بروز بسیاری از مشکلات در افراد می شود اما لازم به ذکر است که این مشکلات به سادگی قابل تشخیص و درمان می باشند.

برای نمونه بسیاری از بانوان پس از زایمان جهت کوچک کردن شکم خود ، به طور مرتب حرکت دراز نشست را انجام می دهند در صورتی که انجام بیش از اندازه این حرکت سبب بروز اختلال در کف لگن می شود.

علائم بروز اختلالات کف لگن

  • یبوست
  • بی اختیاری ادرار و مدفوع
  • تکرر ادرار
  • احساس درد در حین رابطه جنسی
  • و غیره

بسیاری از بانوان به درمان اختلالات کف لگن نیازی ندارند ، اما به علت محدود شدن برخی از فعالیت شان ، درمان اختلالات کف لگن برای آن ها انجام می گیرد.

هنگامی که فرد با چنین علائمی به پزشک مراجعه می کند پزشک عضلات کف لگن را به منظور بررسی ضعف و گرفتگی عضلات لگن معاینه می کند و در صورت مشکوک بودن بیمار به این بیماری یک سری آزمایشات تکمیلی را برای آن ها تجویز می کند سپس با توجه به میزان وخامت بیمار بهترین روش درمانی را به او پیشنهاد می دهد.

انواع اختلالت لگنی

انواع اختلالات لگنی که در اثر غضیف شدن لگن رخ می دهند شامل رکتوسل ، سندروم درد کف لگن ، سندروم لواتور ، بروز اختلال در عملکرد عضله پوبورکتالیس و غیره می باشند.

پاسخ

5 × دو =

Call Now Buttonتماس با دکتر رفیق